Реферати українською » Экономика » СМР для власного споживання


Реферат СМР для власного споживання

Журавльов В'ячеслав, КомпаніяГАРАНТ

>СМР задля власного споживання: потрібно включати у базу із ПДВ загальновиробничі і загальногосподарські витрати?

Організація здійснює будівельно-монтажні роботи з власного вжитку. Чи варто щодо податкової бази ПДВ враховувати витрати, відбивані на рахунках 23 "Допоміжні виробництва", 25 ">Общепроизводственние витрати", 26 ">Общехозяйственние витрати"? Що розуміємо під "фактичними видатками" виконання будівельно-монтажні роботи?

Розглянувши питання, домовилися такого висновку:

Витрати,учитиваемие на рахунках 23 "Допоміжні виробництва", 25 ">Общепроизводственние витрати", 26 ">Общехозяйственние витрати", не беруться до визначенні податкової бази ПДВ.

Обгрунтування виведення:

Відповідно допп. 3 п. 1 ст. 146 НК РФ виконання будівельно-монтажні роботи (далі -СМР) задля власного споживання визнається об'єктом сплати ПДВ.

Податкова база і під часСМР задля власного споживання окреслюється вартість виконаних робіт, обчислена з всіх фактичних витрат платника податків їх виконання, включаючи витрати реорганізованої (реорганізованій) організації (п. 2 ст. 159 НК РФ).

Визначення поняття ">СМР задля власного споживання" НК РФ не визначено. Тому, за визначенні цього поняття арбітражні суди (дивіться, наприклад, постанову ФАСЗападно-Сибирского округу від 21.07.2008 NФ04-3941/2008(7381-А03-41)) і податкові органи (дивіться, наприклад, листи МНС Росії від 24.03.2004 N 03-1-08/819/16,УФНС по р. Москві від 31.01.2007 N 19-11/8073 і зажадав від 25.02.2005 N 19-11/11713), з урахуванням ст. 11 НК РФ, вважають, що можна керуватися визначеннями, які у нормативні актиРосстата.

Відповідно до п. 22Указаний щодо заповнення форми федерального статистичного спостереження N 1 - підприємство "Основні інформацію про діяльності організації", затверджених наказом Федеральної служби державної статистики від 23.12.2009 р. N 314, достроительно-монтажним роботам, виконаним господарським способом, ставляться роботи, здійснювані на свої потреб самотужки організації, включаючи роботи, до виконання яких організація виділяє на будівництво робочих основний діяльності, зі виплатою їм зарплати понарядам будівництва, і навіть роботи, виконані будівельними організаціями з власному будівництва.

Отже, доСМР задля власного споживання ставляться лише самі роботи.

У п. 2 ст. 159 НК РФ не визначено, що розуміється під фактичними видатками виконанняСМР. Податкові органи, користуючись даним прогалиною, під час перевірок вимагають оподатковувати ПДВ будь-які витрати організації, потрапили з цього приводу 08-3 "Будівництво об'єктів основних засобів". Проте ця позиція неправомірна і організація справді може довести це, звернувшись до суду.

Арбітражні суди (дивіться, наприклад, постанови ФАСЗападно-Сибирского округу від 21.07.2008 NФ04-3941/2008(7381-А03-41) і південь від 24.10.2007 NФ04-7504/2007(39613-А03-25)) вважають, що розширене тлумачення терміна ">СМР задля власного споживання" неприпустимо.

Так було в постанові ФАСЗападно-Сибирского округу від 24.10.2007 NФ04-7504/2007(39613-А03-25) зазначено, що згідно з головою 21 НК РФ у платника податків немає обов'язки враховувати суми загальногосподарських витрат щодо податкової бази ПДВ зСМР задля власного споживання.

Зазначений висновок суд аргументував тим, що у главі 21 НК РФ, зокрема у п. 2 ст. 159 НК РФ, відсутня пряма вказівка необхідність, і навіть спосіб мислення і методику розподілу під час проведенняСМР з метою обчислення податкової бази податку додану вартість.

З іншого боку, годі було оподатковувати ПДВ та незначною сумою заробітної плати працівників відділу капітального будівництва, здійснюютьконтрольно-технические функції за будівництвом об'єктів, і амортизаційні відрахування з об'єктів основних засобів, переданих підрядчикам у найм (постанову ФАС Центрального округу від 31.01.2007 NА08-13527/05-708-13527/05-7, постанову ФАС Московського округу від 19.06.2007 NКА-А40/5440-07).

У Постанові ФАС Далекосхідного округу від 04.06.2008 NФ03-А80/08-2/1512 судді відзначили, що ні входять у податкову базу витрати організації на оплату щоденноготрехразового гарячого комунального харчування, послуг з перевезення працівників і доставці харчування до місця виробництваСМР.

Щодо донарахування сум ПДВ на матеріали, відпущені і під часСМРхозспособом, повідомляємо додатково таке.

У Постанові ФАС Уральського округу від 17.03.2010 NФ09-1631/10-С2 судді дійшли висновку, що вартість матеріалів, використаних і під час будівельно-монтажні роботи задля власного споживання, до уваги береться щодо податкової бази ПДВ.

Суд зайняв позицію заявника, зазначаючи, що порядок визначення податкової базистроительно-монтажним роботам задля власного споживання регламентований п. 2 ст. 159 НК РФ, за яким податкову базу окреслюється вартість виконаних робіт, обчислена з всіх фактичних витрат платника податків їх виконання.

З огляду на п. 4 ст. 38 НК РФ роботою з оподаткування визнається діяльність, результати якої мають матеріальне вираз і може реалізуватися задоволення потреб організації. Отже, спірні витрати підприємства не підлягають включенню до податкової все базу із ПДВ, формовану за правилами п. 2 ст. 159 НК РФ.

За логікою арбітражних судів, до податкової все базу із ПДВ включаються лише ті витрати, які безпосередньо пов'язані з виробництвомСМР самотужки. Тому витрати,учитиваемие на рахунках 23 "Допоміжні виробництва", 25 ">Общепроизводственние витрати", 26 ">Общехозяйственние витрати", не беруться до визначенні податкової бази ПДВ.

Відповідь підготував: Експерт службиПравового консалтингуГАРАНТ Журавльов В'ячеслав

Список літератури

Для підготовки даної роботи було використані матеріали із сайтуaudit-it/


Схожі реферати:

Навігація