Реферат Чи маю я право?

Експерти відповідають питання читачів ">РБГ"

Весна - гаряча пора для платника податків. Підходить термін здачі балансів за I квартал, закінчується термін подання декларації з податкуНДФЛ. Складнощі викликані і тих, що з початку 2011 року у податкове законодавство відбулися зміни. Тому дивно, що з читачів ">РБГ" постає запитання. Відповідь дадуть ними заступник директора Палати податкових консультантів ІринаДавидовская і членНаучно-експертного ради Палати податкових консультантів Олександр Медведєв.

- З яких формам у якому обсязі має подати організація бухгалтерську звітність в податкові органи за I квартал 2011 року?

- Що стосується форм проміжної бухгалтерської звітності виникло непорозуміння. І причиною цьому стало формулювання п. 7 наказу Мінфіну Росії від 02.07.2010 N66н, що затвердив нових форм бухгалтерської звітності. Як-от, що це наказ набирає чинності починаючи з річною бухгалтерської звітності за 2011 рік.

Разом про те нових форм бухгалтерської звітності вже треба застосовувати починаючи з звітності за I квартал 2011 року. І ось. Відповідно до п. 9ПБУ 4/99 організація повинна під час складання бухгалтерського балансу, звіту прибутки і збитках і пояснень до них дотримуватися прийнятих нею її змісту і форми послідовно від однієї звітний період до іншого. Цю вимогу стосується й проміжної бухгалтерської звітності. Лише такий підхід забезпечить читаність звітності і порівнянність показників, які у них.

Саме це факт звернув увага фахівців і Мінфін Росії у тому-таки листі від 24.01.2011 N 07-02-18/01 "Рекомендації аудиторським організаціям, індивідуальним аудиторам, аудиторам з проведення аудиту річний бухгалтерської звітності організацій за 2010 рік", вказавши, що форми проміжної бухгалтерської звітності 2011 р. повинні відповідати формам річний звітності протягом року.

- З січня 2011 рокуналогоплательщики-организации представляють декларації по транспортному податку після закінчення податкового періоду. Чи потрібне платити авансових платежів по транспортному податку і нараховуються чи пені, якщо платіж зроблено над обсязі?

- Федеральним законом від 27.07.2010 N229-ФЗ скасовано подання до податковий орган податкових розрахунків з авансовим платежах по транспортному податку після закінчення кожного звітний період.

Проте порядок сплати авансових платежів збережено. Відповідно до п. 1 ст. 363 НК РФ сплата авансових платежів з транспортному податку виробляється платниками податків до бюджету за місцем розташування транспортних засобів гаразд і можна терміни, встановлені законами суб'єктів РФ.

Відповідно до п. 3 ст. 58 НК РФ у разі сплати авансових платежів до пізніші проти встановленими законодавством про податки і зборах терміни у сумі невчасно сплачених авансових платежів нараховуються пені гаразд, передбаченому ст. 75 НК РФ. Пеня через несплату в встановлених термінів авансових платежів підлягають підрахунку до дати їхньою фактичною сплати чи разі їх несплати - досі наступу терміну сплати відповідного податку.

- У 2011 р. організація перейшла з спрощенки (доходи 6%) на систему оподаткування. Як бути з що входить ПДВ щодо матеріалам, товарам, основних засобів, устаткуванню щодо встановлення, набутим у 2010 р., проте вони використовуватимуться на період застосування загального режиму оподаткування? Чи можна його поновити і зменшити для цієї суми ПДВ I кварталу 2011 р.?

- Відповідно до п. 6 ст. 346.25 НК РФ організації, котрі застосовувалиУСН, під час переходу спільний режим оподаткування виконують таке правило: суми ПДВ, пред'явлені платникові податків,применяющемуУСН, на придбання їм товарів (робіт, послуг, майнові права), які належали до видатках,вичитаемим з місцевої податкової бази при застосуванніУСН, приймаються до відрахуванню під час переходу спільний режим оподаткування порядку, передбаченому гол. 21 НК РФ для платники ПДВ.

Отже, організація, перейшовши спільний режим оподаткування, вправі пред'явити до відрахуванню ПДВ починаючи з першої податкової періоду (початку кварталу, у якому організація втратила декларація проУСН), пред'явлений їй за придбанні товарів (робіт, послуг), за умови, що суми ПДВ були включені у витрати,вичитаемие з місцевої податкової бази при застосуванніУСН.

- Суспільство тримає в балансі основне засіб, який повністю замортизовано. 30 вересня 2010 року справили модернізацію устаткування та збільшили його корисного використання. Як нараховувати амортизацію з метою оподатковування прибутку?

- Відповідно до п. 2 ст. 257 НК РФ початкова вартість основних засобів змінюється у разі добудови,дооборудования, реконструкції, модернізації, технічного переоснащення, часткову ліквідацію відповідних об'єктів і з іншим підставах.

Відповідно до п. 1 ст. 258 НК РФ термін корисного використання визначається на дату входження у експлуатацію. Організація вправі збільшити термін корисного використання об'єкта основних засобів після дати введення їх у дію у разі, коли після модернізації такого об'єкта сталося збільшення терміну його корисного використання. У цьому збільшення терміну корисного використання основних засобів можна не більше термінів, встановлених до тієї амортизаційної групи, у якому раніше входило таке основне засіб.

Разом про те порядку розрахунку сум амортизаційних відрахувань після добудови,дооборудования, реконструкції, модернізації, технічного переоснащення, часткову ліквідацію посамортизированним об'єктах НК РФ не передбачено.

За таким питання є дві погляду.

Офіційна позиція у тому, що у суму витрат з добудові,дооборудованию, реконструкції, модернізації, технічного переоснащення, часткову ліквідацію слід збільшити початкову вартість основного кошти й амортизувати його використання надалі за нормами, окреслених спочатку при введення об'єкта в експлуатацію. Зокрема, у листі Мінфіну Росії від 27.12.2010 N 03-03-06/1/813 зазначено, що має відновити нарахування амортизації за таким основному засобу відповідно до раніше діючої нормою амортизації до списання його залишкової вартості.

Інша думка у тому, що в разі створюється нове основне засіб з зміненими характеристиками, які передбачають встановлення іншого терміну корисного використання, з якого і нараховуватиметься амортизація.

- Ми з чоловіком по іпотеку придбали квартиру в спільну власність.Оформили майновий відрахування на вартість квартири повністю за чоловіка (мені доводилося писати заяву про відмову від). Хочемо подати декларацію на відрахування по сплачених відсоткам. Чи можемо подати декларацію на мене, за заявою про відмову від, чи обох рівних частках,т.к. його суми прибуткового податку бракує повернення?

- Відповідно допп. 2 п. 1 ст. 220 НК РФ щодо розміру податкової базиНДФЛ платник податків має право отримання майнового податкового відрахування у сумі фактично вироблених витрат, зокрема, купівля біля РФ квартири, кімнати чи частки них, але з більш 2 000 000 крб., соціальній та сумі, спрямованої погашення відсотків з цільовим позикам чи кредитах, отриманих від російських організацій чи підприємців та фактично витраченим для закупівлі біля РФ квартири.

У цьому майновий відрахування у частині витрат для сплати відсотків з цільовим позикам чи кредитах необмежений будь-яким межею.

З положень ст. 256 ДК РФ і ст. 34 Сімейного кодексу РФ майно, нажите подружжям під час шлюбу, був частиною їхнього спільної власністю, тому кожен у подружжі має право майновий податковий відрахування незалежно від цього, ким з членів подружжя оформлено право власності на квартиру, платіжні документи, і навіть ким оформлений кредитний договір.

Проте за придбанні майна у загальну спільну власність розмір майнового податкового відрахування розподіляється між співвласниками відповідно до їх письмовим заявою.

Бо у відповідність до письмовим заявою майновий податковий відрахування розподілили щодо 100 і 0 на користь чоловіка, то відрахування у частині суми сплачених відсотків розподіляється у тій самої пропорції. Надалі змінити рішення, що міститься у "заяві розподілу майнового податкового відрахування, неможливо.

Отже, майновий податковий відрахування у частині сплачених відсотків з іпотечному кредиту також отримати дружину. Аналогічна позиція викладена у листі Мінфіну Росії від 16.03.11 N 03-04-05/9-144.

"РосійськаБизнес-газета" - Податкове огляд №796 (14), 19.04.2011

Список літератури

Для підготовки даної праці були використані матеріали із російського сайтуnalog-forum/


Схожі реферати:

Навігація