Волейбол 8

Список використаної літератури: 19

Лижні гонки.

Суддівство по лижним гонок має багато з інші види спорту, проте, тут є свої розбіжності тонкощі.

Під час проведення змагань призначається головна суддівська колегія і бригади суддів. Кількість суддів залежить від виду змагань, і кількості учасників. Зазвичай це: секретаріат, бригада суддів - інформаторів, бригада суддів на трасі (начальник траси, заступники начальника траси, старші контролери і контролери), судді для маркування інвентарю, бригада суддів на старті (стартер, помічник стартера, секретар), бригада суддів досягне фінішу (старший суддя досягне фінішу, судді досягне фінішу, хронометрист, секретар і суддя для перевірки маркування), комендант змагань. Кількість заступників начальника трас визначається кількістю трас, у яких одночасно проводяться змагання.

Траси повинні відповідати вимогам правил змагань. Після вибору траси начальник траси з помічниками розпочинають виміру її з допомогоюдистанциомера чи 50 - метрового металевого троса. Визначаються місця для контролерів, закладів харчування, медичної допомоги, розташування зв'язківців.

На початок засідання суддівської колегії секретаріат з урахуванням заявок заповнює картки усім учасників. З їхньою допомогою проводять жеребкування і підраховують результати.

На початок змагань звіряють годинник - хронометри всіх суддів.

Склад суддівської бригади досягне фінішу залежить від кількості учасників. Якщо цього мало, то, на фініші може бути 2 - 3 судді. Суддя - хронометрист називає номер учасника та палестинці час перетину лінії фінішу. Секретар записує ці дані в фінішний листок. Третій суддя дублює порядок приходу учасників на фініш. При великому числі учасників змагань фініші можуть працювати 7 - 10 суддів. Після записи результатів 10финишировавших учасників фінішні аркуші підписуються і передаються на обробку до секретаріату. Оброблені картки передаються судді - інформатори для оголошення результатів. Періодично повідомляють 5 - 10 - 20 кращих результатів (проміжних йди котрі закінчують дистанцію). Усі результати залишаються попередніми доти, як перевірять аркуші контролерів, час і головне суддівська колегія затвердить їх.

Старший суддя досягне фінішу звільняє суддів своєї бригади тільки тоді, як фінішують всі учасники. Про сході учасників із дистанції представники команд зобов'язані негайно доповідати старшому судді досягне фінішу. Головний секретар з помічниками з урахуванням записів в картках підраховують командні результати відповідно до системою заліку, передбаченої становищем про змагання. Їх стверджують завершальному засіданні суддівської колегії. Усі підсумкові матеріали вручаються представникам що беруть участь організацій.

Правила змагань

Під час проходження дистанції учасник немає право користуватися іншими засобами пересування, крім лиж і лижної палиці.

Учасник має йти лише з трасі і відбути контрольні пункти. Він повинен скоротити (зрізати) дистанцію. Коли повороті траси з боку поставлена розмітка, учасник ні заходити всередину дуги повороту, визначеної розміткою.

Уся дистанція мусить бути пройдено на маркованих лижах (якби даних змаганнях маркірування проводилася).

Учасник немає права змінювати лижі.

Забороняється лідирувати учасника під час проходження їм дистанції (супроводжувати попереду, іззаду або збоку).

Учасник, порушив під час проходження дистанції правила, звільняє з змагань цю дистанцію.

Учасник немає право отримувати яку - або іншу допомогу, крім що викладена у правилах.

>Баскетбол

ДОВІДКА: у грі беруть участь 2 команди по 12 осіб у кожній. Одночасно на майданчику перебувають по 5 гравців (їх можна змінювати). За м'яч, занедбаний під час гри, команді нараховується 2 очки, зі штрафного 1. Перемагає команда, набравши більше очок. Матч чоловікам тривають 40 хвилин чистого часу (секундомір зупиняється після кожного свистка судді), тоді 36 хвилин. Час гри ділиться на 2 половини (тайму) з десятьма - хвилинною перервою. Якщо з закінченні ігри в команд однакову число очок, то призначається додатково 5 хвилин, до того часу, поки одне з команд не виграє.

Судді. Порядок суддівства.

Судді. Їх обов'язки, права.

Гру проводять старший суддя і суддя, а як і їх помічники:секундометрист, секретар і оператор 30 - секундного часу.

Старший суддя зобов'язаний перевірити, і схвалити усе обладнання, включаючи сигнальні устрою, використовувані арбітрами та його помічниками.

Старший суддя підкидає м'яч у центрі на початку гри. Він вирішує, чи враховувати потрапляння до кошик, якщо думки суддів з цього приводу розходяться. У разі потреби вона має право припинити гру. Він погоджується на рішення щодо, якими секретар ісекундометрист не дійшли єдиного думці.

Наприкінці кожної половини ігри та зовсім кожного додаткового періоду, чи час, що він вважає за необхідне, старший суддя має уважно перевірити протоколи й утвердити їх, і навіть підтвердити що залишилося остаточно гри час.

Старший суддя проти неї приймати рішення з всіх цих питаннях, спеціально не обумовленим 10 правил гри.

• звіт подумки секунд у разі, передбачених правил гри;

Судді зобов'язані дати свисток і водночас показати жест на зупинку годин, супроводжуючи це усіма сигналами, необхідними, щоб їхнє рішення було ясним. Судді нічого не винні давати свисток після введення м'ячі у кошик за допомогою гри чи з штрафного кидка, але зобов'язані ясно показати, що м'яч зарахований, використовуючи жести.

Судді заслуговують приймати рішення з всім порушень правил, і в середині, і поза обмежувальних ліній. Вони отримують цього права за 20 хвилин до ігри та зовсім до закінчення ігрового часу, що визначається старшим суддею.

Показ персональних фолів

Коли зроблений персональний фол, суддя має дати свисток і водночас подати сигнал, щоб було відключено годинник. Потім він має показати порушнику, що було зроблено фол, характер порушення і, якщо потрібно, номер гравця. Порушник має взяти це підняттям руки. Потім суддя має стати в такий спосіб, що його міг добре бачити секретар, і обіцяв показати жестом номер порушника, характер порушення й призначені покарання.

Судді зобов'язані також карати за неспортивну поведінки будь-якого гравця, тренера, помічника тренера, запасних гравців й з, супроводжуючих команду. У особливо серйозних випадки порушень норм суддя має дискваліфікувати порушника. Якщо тренер, помічник тренера, запасний гравець, або високопоставлена особа, супроводжує команду, дискваліфіковані, всі вони також має залишити місця біля ігрового майданчика.

Порушенням називається недотримання правил, покаранням протягом якого є втрата м'яча.

>Фол - це порушення правив у результаті персонального контакту з його суперником, чи необережного поведінки, яке записується винуватцю відповідно до правилами.

Гравці нічого не винні нехтувати вказівками суддів чи дозволяти собі неспортивну поведінку:

а) нешанобливо звертатися до судді чи стосуватися його;

б) лаятися і дозволяти собі образливі жести;

в) перешкоджати огляду, розмахуючи руками;

р) затримувати гру, перешкоджаючи швидкомувбрасиванию м'яча;

буд) не піднімати належним чином руку, коли йому оголошують фол;

е) змінювати свій ігровий номер, не попередивши звідси секретаря і поранив старшого суддю;

ж) виходити на ігровий майданчик зміну, не попередивши звідси секретаря чи суддю;

із) хапатися за кільце, гравець, порушив цього правила, може бути покараний технічним фолом;

Персональний фол - це помилка гравця, що виникає за хорошого контакту із суперником, незалежно від цього, перебуває він у грі.

Гравець ні блокувати, тримати, штовхати, перешкоджати пересуванню противника, розводячи руками, підставляючи стегна чи коліна, ставити підніжки, і навіть застосовувати хоч би не пішли грубу тактику.

Волейбол

ДОВІДКА: волейбол - командна спортивна гра із м'ячем двох команд по 6 осіб у кожній. Гравці однієї команди, використовуючи трохи більше трьох ударів будь-який частиною тіла вище пояса, направляють м'яч через натягнуту над майданчиком сітку набік інший команди те щоб він торкнувся майданчики у межах чи було відбито противником з порушенням правилами гри. Змагання складаються із трьох чи п'яти партій, кожна з яких триває до того часу, поки одне з команд не набере 15 очок. Якщо рахунок партії 14:14, то гра триває до переваги одній з команд у два очки.

>Cудьи, порядок суддівства

Суддівська бригада. Офіційні процедури. Жести суддів

Склад суддівської бригади

Для проведення створюється суддівська бригада. Положенням передбачається певний склад суддівської бригади залежно від їхнього рангу змагань.

Під час проведення змагання у колективах фізкультури зазвичай одну зустріч проводять перший суддя секретаря зустрічі, який веде протокол зустрічі і виконує функції другого судді.

Під час проведення змагань всередині колективу фізкультури зустріч обслуговує один суддя. У таких випадках незамінний прилад для суддівства змагань з волейболу, з допомогою якого суддя, проводить зустріч, веде рахунок у партіях, контролює правильність замін тощо. буд. Після закінчення зустрічі судді залишається тільки заповнити результат зустрічі у спрощеному бланку протоколу змагань.

Під час проведення всесоюзних змагань одну зустріч призначається бригада з країн суддів: перший і другий судді, секретар зустрічі, суддя-інформатор, оператор табло чи лічильник очок, четверо суддів на лінії шістьподавальщиков м'ячів, але в міжнародних змаганнях решта 2витиральщика майданчики.

Суддівські процедури

Тільки першому й другому суддям дозволяється давати свисток під час зустрічі. Решта члени суддівської бригади суворо у відповідності зі своїми повноваженнями можуть встановленими жестами зважати першого судді порушення гравцями правил змагань.

Секретар зустрічі у разі порушення черговості подачі повідомляє звідси другому судді, котрий приймає рішення - зупинити зустріч. Якщо зустріч проводять два судді (не перший і секретар зустрічі), то, при порушенні розстановки секретар повинен свистком зупинити зустріч і пояснити команді характер порушення («розстановка» чи «подача позачергово») .

Перший суддя дає свисток виконання подачі, який оголошує початок ігрового дії. Після свистка подаючий впродовж п'яти секунд має виконати подачу.

Перший, і другий судді свистком зупиняють гру тільки тоді ми, коли точно знають, що угоду укладено помилка, і коли він ясний характер цієї помилки. Якщо ігрове дію закінчилося, навіть тоді фіксації очевидною помилки (м'яч після подачі потрапив у центр сітка, приземлився далеко поза майданчики або ж після нападаючого удару безперешкодно впав у центрі майданчики) судді зобов'язані дати свисток на зупинку гри. Тут повинні послідовно виконати таке:

- офіційним жестом показати характер допущеної помилки;

- показати номер гравця (жестом пальців) чи зазначити гравця, вчинила цю помилку, жестом руки вказати команду, які мають подавати після виконання даної помилки. Іноді суддя не може у визначенні гравця, якого торкнувся при блокуванні м'яч. У цих ситуаціях він свідчить на гравців, що у блокуванні. Робити це потрібно повільно, кожен жест має бути добре видно гравцям команди, і глядачам та зрозумілий їм.

Суддя зустрічі мусить стежити над виконанням правил змагань, і спортивної етики. По ідентичним порушень вона повинна приймати однакові рішення. Якщо він припустився помилки щодо порушень гравцями правил змагань, і усвідомив це близько запровадження м'ячі у гру, маєш скасувати своє помилкове рішення.

Коли ігрове дію припинено не через порушення правил змагань, суддя зустрічі повинен офіційним жестом оголосити «спірний м'яч» і запропонувати команді, що подавала доти ігрового дії, виконати повторну подачу. І тут очко жодній із команд не додається. Така ситуація можлива:

- після виконання гравцями обох команд обопільною помилки (м'яч над сіткою затриманий гравцями різних команд);

- суддя помилково зупинив гру;

- перший суддя скасувала ухвалу другого судді, коли людина помилково (на думку першого судді) свистком зупинив ігрове дію;

- ігрове дію було перервано і при отриманні гравцем травми;

- у разі на майданчику другого м'яча чи іншого стороннього предмета.

Судді нічого не винні використовувати права призначати «спірний м'яч» як іззатруднительного становища, коли сумніваються порушення правив і що неспроможні визначити винну команду.

Якщо усвідомив, і цим він прийняв помилкове рішення, яке скасував, то подальшому він і у жодному разі ні компенсувати це потерпілої команді, інакше не виправляє, а погіршує помилку (допускає другу помилку) й у поданні гравців, офіційних осіб і глядачів постає необ'єктивним, ніж підриває свій авторитет.

Суддям годі було розпочинати суперечки з гравцями і допускати оспорювання прийнятих рішень.

Недисципліновані гравці, словами чи жестами виявляють невдоволення щодо рішень суддів, мали бути зацікавленими негайно покарані відповідно до правилами. У разі перший суддя свистком зупиняє зустріч, щоб зробити чи покарати за неправильну поведінку команду або окремого гравця. Якщо недисциплінованість була під час ігрового дії, то суддя має зупинити зустріч по закінченні ігрового дії, щоб ця зупинка не опинилася у користь провиненої команди.

Жести суддів

Для позначення характеру досконалої помилки чи дозволу перерви у грі перший і другий судді, і навіть судді на лінії повинні застосовувати офіційні жести.

Жест показують: у протягом певного часу в такий спосіб, щоб було добре можна бачити і зрозумілий гравцям та глядачам, і навіть судді-інформатора і судді- секретарю. Якщо жест показують однієї рукою, то Рука мусить бутиодноименна тому боці, де перебуває команда, яка зробила помилку (подвійне дотик до інших, дотик до інших сітки, м'яч - на полі, перехід подачі, м'яч заділ гравця, чотири торкання, м'яч затриманий, помилка розставити, перехід у ігрове простір суперника, гравець задньої лінії завдав заборонений атакуючий удар, перерву відпочивати, зауваження і дискваліфікація остаточно партії).

Далі суддя показує на гравця, вчинила помилку, чи команду,обратившуюся з проханням (перерву на відпочинок, для