Реферат Суддівство

Предыдущая страница | Страница 2 из 2
заміни), чи пальцях показує номер гравця. Дія судді закінчується показом убік команди, які мають виконувати подачу.

Кожна подача виконується після офіційного жесту, яким перший суддя має супроводжувати свисток, що дозволяє виконання подачі.

Перший, і другий судді

Для суддівства змагань підбирають більш-менш однакових за кваліфікацією суддів, які по черзі виконують функції першого і другого суддею. Якщо недоїмку протягом одного ігрового дня кожен суддя має судити дві зустрічі, то рекомендується спочатку виступити на ролі першого судді, та був - другого.

Небажано протягом ігрового дня доручати суддівство одному судді більше ніж двічі. Як показало практика, до третій зустрічі зазвичай настає почуття виснаження й зростає кількість суддівських помилок.

Місця суддів

Перший суддя виконує свої обов'язки, стоячи на суддівської вишці. Як виняток допускається виконання суддівських обов'язків сидячи.

Перший суддя має відрегулювати висоту майданчики чи сидіння в такий спосіб, щоб рівень її зору перебував приблизно в розквіті 50 див від верхнього краю сітки.

Другий суддя виконує обов'язки стоячи і розташовується перед столиком секретаря. Точнісінько місце розташування другого судді не позначений - залежно ігрової ситуації він переміщається у зоні заміни, щоб зайняти зручну для огляду позицію.

За виконання атак другий суддя має розташовуватися за блокуючих гравців та стежити за правильністю виконання блокування, причому продовжувати стежити блокуючими й у момент їх приземлення, щоб визначити її правильність (дотик до інших середньої лінії, сітки). Взаємодія членів суддівської бригади. Перший суддя має тісно взаємодіяти з усіма членами бригади, дозволяти виконувати своїх функцій другому судді, секретарю, суддям на лінії. Наведу ще декілька прикладів:

1. Після свистка про закінчення дії він має негайно звернути увагу до своїх колег:

оцінити суддю, контролюючого лінію, близько якої м'яч торкнувся статі, аби переконатися, що м'яч торкнувся майданчики чи опинився її межами;

під час ігрового дії перший стежить, не подає другий суддя сигнал щодо порушення помилки (дотик до інших, подвійного удару тощо. буд.).

2. Якщо м'яч пішов «за» від блоку, його судить перший і другий судді і судді на лінії.

Перший суддя ні запитувати блокуючих, торкнулися вони м'яча чи ні.

Другий суддя дає свисток на перерву для заміни чи відпочинку. І тут першому судді годі було давати повторного свистка.

Другий суддя свистком сигналізує про закінчення перерви на відпочинок. Гравці команди займають місця, і після цього перший суддя дає свисток виконання подачі.

Під час зустрічі, як дати свисток виконання подачі, перший суддя має переконатися, що подаючий гравець перебуває в м'ячем у зоні подачі, а другий суддя готовий піти на продовження зустрічі (після перерв, зміни майданчиків тощо. п.).

Перед початком кожної партії другий суддя передає картку розважливо гравців першому судді, що він у процесі гри міг точно фіксувати розстановку гравців.

3. Якщо майданчик стає слизькою і гравці привертають до себе те зважав, перший суддя має дати змогу їм чивитиральщикам витерти підлогу ганчіркою (шваброю). Другий суддя має переконатися, чи справді майданчик слизька.

4. Перший суддя має вживати тільки офіційну жестикуляцію.

5. Перший суддя проти неї змінити рішення своїх колег, і навіть свій власний. Припустимо, він зупинив гру свистком, але помічає, що другий суддя показує жестом інше рішення. У разі може:

прийняти своє рішення, якщо я цілком переконаний у його правильності;

переграти м'яч, якщо уряд вважає, що помилка допущена одночасно гравцями протилежних команд;

ні з іншим суддею і переграти м'яч, якщо уряд вважає, що другий суддя неправий (неправильна розстановка, дотик до інших сітки тощо.); виправити свою помилку, якщо зауважив її.

6. Перший суддя може зняти з суддівства і замінити будь-якого суддю з бригади, якщо переконався, що не знає своїх зобов'язань чи необ'єктивним.

Права першого судді поширюються на період від виходу команд на розминку до підписання протоколу по закінченні зустрічі. У цей час йому підпорядковуються все офіційні чинники суддівської бригади і члени обох команд. Він також контролює дії які представляють м'ячів.

Якщо судді помічають певне порушення, вони мають повідомити звідси першому судді, що й прийме необхідні заходи відповідно до правилу.

Першому судді в спірних ситуаціях рекомендується підкликати себе другого суддю і вислухати його думку. Та треба лише у виняткових випадках, ніж перетворювати гру в нараду суддів. Зазвичай перший і другий судді повинні йти для спілкування офіційні жести.

Права й обов'язки кожного члена суддівської колегії докладно викладені у правилах.

Президія колегії суддів

Суддівство змагань почесна і відповідальна обов'язок, що здійснюється на добровільній основі у громадському порядку.

Суддею може стати кожен громадянин РФ. Для керівництва суддівської роботою у колективах фізкультури, школах, інститутах, академіях, університетах обираються бюро суддівської осередки чи президія колегії суддів. Голову колегії суддів призначає федерація даного району, до складу якої він був обраний.

Голова президії колегії суддів із громадськістю і керували місцевимспорткомитетом формують склад президії, що затверджується президією федерації по волейболу даного району.

У складі президії зазвичай працює чотири комісії:организационно-массовая,испитательно кваліфікаційна, методична і комісія з призначенню суддів. Президія вирішує такі:

1. Підготовкасудей-общественников на семінарах і за практичнихсудействах.

2. Підвищення категорії суддівських кадрів і їх облік.

3. Призначення суддів змагання, що проводилися даному районі,

4. Керівництво колегіями по підпорядкованості.

5. Рекомендації для суддівства змагань вищого рангу.

Склад суддівської колегії

Для проведення будь-якого змагання комісія з призначенню суддів підбирає кандидатури для комплектування суддівської колегії.

Кожна кандидатура розглядається президією колегії суддів. Після цього її запевняють у федерації волейболу і передають у відділ волейболу відповідного спорткомітету, що й забезпечує виклик суддів змагання.

Залежно від їхнього рангу змагань, іпредусматриваемого обсягу робіт у склад суддівської колегії входять головний суддя, заступники головного судді, головний секретар (ДСК), перші заступники та другі судді, суддя - секретар, судді на лінії, лічильники очок чи оператор табло, судді - інформатори, суддя при учасників чи старший суддя, лікар на правах заступника головного судді із медичної частини, подавальники м'ячів.

Організатори змагань повинні познайомити і збирається відправити у розпорядження ДСК коменданта змагань, чергових сантехніків, електриків, бригадира з підготовки спортивної арени, медиків для лікарського обслуговування.

У колективах фізкультури змагання, на до правило, проводять бюро секції, яка з свого складу призначає головну суддівську колегію, перші місця і других суддів, секретарів і суддів на лінії.

На всесоюзних, республіканських, обласної влади і міських змаганнях всім суддів обов'язкова єдину форму одягу білого кольору (сорочка з емблемою судді, штани, шкарпетки та капці, поверх рубанки допускається носіння напіввіра білого кольору). Права й обов'язки членів ДСК докладно викладені у правилах, приведення яких немає входить у тему реферату.

Помилки і кари.

Під час зустрічі учасники (гравці, тренери, лікар) можуть до дій, суперечать правил гри, чи допускати недисципліновану поведінку. Право оцінювати поведінка гравців на ігровому полі, тренерів і медперсоналу команди, ступінь їхньої вини й вищу міру покарань кожне порушення дається лише першому судді зустрічі, і тільки він вирішує, яке покарання накласти на винного учасника змагань (відповідно до вимогами справжнього правила). Міра покарання має відповідати ступеня винності.

При поясненні міри покарання перший суддя має точно визначити характер проступку.

Другий суддя та інші члени суддівської бригади можуть працювати тільки звернути увагу першого судді на недисципліновану поведінку його учасників і на його прохання роз'яснити тому характер проступку.

Суддя, помітивши недисциплінованість, ні відразу зупиняти гру, Якщо ця зупинка дасть перевагу провиненої команді. Суддя відразу ж потрапити оголошує винному гравцю характер його проступку і встановленим жестом повідомляє міру покарань, щойно закінчиться ігровий епізод і гра зупинена.

Оголошена міра покарання неспроможна заперечуватися ніким із учасників команди. Капітан команди, коли йому незрозуміло щось, може попросити суддю повторно пояснити характер проступку гравця його команди.

Право накладення стягнення на учасника поширюється весь період зустрічі: від часу виходу команди на розминку напередодні зустрічі до підписання протоколу зустрічі після закінчення.

Якщо недисциплінованість зафіксована на початок зустрічі, то оголошена санкція мусить бути віднесена до першої партії. Наприклад, команді за затримку початку зустрічі було показано жовта картка. У першій партії за аналогічний провина суддя має відразу показати червону картку.

Якщо недисциплінованість допущена під час перерви між партіями, то оголошена санкція мусить бути віднесена до подальшої партії.

Коли гравцю команди за грубе поведінка батьків у перерві між партіями було показано червона картка, таку партію його команда почне при рахунку 0:1, або якщо вони мали у наступному партії першої виконувати подачу, то позбавляється цього права.

Неправильне поведінка.

У процесі гри учасники команди неправильно поводяться.

Поведінка окремих гравців і команд щодо офіційних осіб про (членів ДСК, суддівської бригади, обслуговуючої цю зустріч), тренерів і гравців суперників, глядачів чи товаришів з команді то, можливо неспортивним (грубим, образливим, агресивним). Заходи покарань таку поведінку визначає лише перший суддя залежно від рівня досконалого.

>Неспортивное поведінка.

- Попри кількаразові усні попередження судді про закінчення розминки до початку зустрічі, команда не припиняє її.

- Команда затягує час перерви до початку партії (більш 2 хв) або перерви на відпочинок.

- Після зупинки гри гравець зумисне спрямовує м'яч набік суперника чи вдаряє у ній ногою.

- Запасні гравці, розташовуючись на уявний продовженні бічний чи лицьової лінії, підказують гравцям - « м'яч за» - «на полі».

- Гравець кричить, тупотить ногами, залякує суперника словесно чи загрозливими жестами, сперечається з гравцями чи глядачами.

- Гравець чи тренер намагається оскаржити рішення судді, мімікою чи словесно коментує дії членів суддівської бригади, апелює до глядачів.

- Тренер (капітан): просить перерву для заміни за відсутності гравці зоні заміни, третій перерву на відпочинок, просить перерву, коли м'яч перебуває у грі (зазвичай після свистка першого судді на подачу); у випадках другий суддя відмовляє в проханні, а після зупинки гри тренеру робиться попередження.

- Гравець виконує подачу до свистка.

- Тренер залишає своє місце і намагається впливати на членів суддівської бригади.

- Учасник команди у перерві між партіями коментує дії членів суддівської бригади чи намагається надати ними тиск.

За такі порушення команда або учасника отримує попередження: перший суддя показує жовту картку. У протокол про цю санкції запис не робиться, але хто першим суддя має запам'ятати чи записати, кому зроблено попередження.

Грубе поведінка.

- Вдруге лише у партії виявляє неспортивну поведінку.

- Хто-небудь з учасників поводиться урозріз із правилами доброго тону, моралі або висловлює зневага на адресу суддів, суперників чи глядачів.

- Команді на прохання тренера, капітана надано ( свистком зупинена гра) третій перерву на відпочинок чи виконання помилковою заміни при як у цій партії двох перерв на відпочинок. За порушення команда або учасника отримує зауваження - червона картка; звідси робиться запис в протоколі.

>Оскорбительное поведінка.

Агресивне поведінка.

У таких випадках перший суддя вдається до крайніх заходів покарання. Видалення гравця остаточно партії і дискваліфікація гравця остаточно зустрічі. У обох випадках суддя має зробити запис в протоколі зустрічі, навіть якщо порушення відбулася після закінчення зустрічі, оскільки звичайно, відповідно до положення про змагання, такий провина гравець заборонена до наступній грі, йдеться про подальшому участі у змаганнях вирішує ДСК.

Список використаної літератури:

1. >Лижний спорт: Підручник для інститутів власності та технікумів фіз. культури. Під. ред. У. Д.Евстратова, Б. І. Сергєєва, Р. Б.Чукардина. М., Фізкультура і спорт, 1989.

2. Велика радянська енциклопедія.

3. Губенка Л. Я. Організація і суддівство змагань з волейболу. - М.: Фізкультура і спорт, 1988.

4. >Баскетбол. Правила змагань. М., Фізкультура і спорт. 1986.