Реферати українською » Педагогика » Заняття по пізнавальному розвитку з дітьми дошкільного віку


Реферат Заняття по пізнавальному розвитку з дітьми дошкільного віку

Страница 1 из 2 | Следующая страница

Заняття з дітьми по пізнавальному розвитку з дітьми старшого дошкільного віку

дошкільник дбайливий творчий родової

Мета: ознайомити зі властивостями каменів.

>Пр. завдання:

· дати поняття про Землі і властивості каменів;

· розвивати пізнавальні здатності розуміти й довільне увагу дітей засобами пошукової діяльності;

· створити дітям добрий настрій; виховувати естетичні почуття, доброту, дбайливе ставлення одне до друга.

Матеріали й устаткування: колекція каменів,емкости для дослідів із жовтою водою, різнобарвні камінчики за кількістю дітей, шкатулки, глобус,камешки-конфетки.

Попередня робота: вибір героя визначено дітьми, ліплення камінчиків з пластиліну, збір колекції каменів, спостереження на прогулянках.

Хід заняття.

1. «Знахідка в скриньці»

Діти входять до групи, звертаються до:

Здрастуйте. Ми раді вас бачити!

Вихователь пропонує дітям показати свої шкатулки, хвалить, які вони гарні, акуратні і зазирнути всередину.

Що нового з'явилося вашої шкатулці?

Діти відповідають.

Вони гарні? Вам подобаються?

Діти діляться враженнями.

Ці камінчики не прості, а чарівні. Давайте зробимо чарівництво.

Вихователь пропонує дітям перекладати чарівний камінчик з руки в правицю і каже, тоді до них прийде той, кому вони довго чекали. Звучить музика, з'являється клоунТепа, вітається і знайомиться з дітьми.

>ТЁПА. Як я зрозумів сюди потрапив? Які це камінчики? А якої вони кольору?

Діти відповідають.

Щоб я - не зник, давайте між іншим камінчики на поличку.

Діти кажуть, що вони є ціла колекція камінчиків, показують йому її.Тепа дивується, які вони красиві і як його багато.

2. «Одяг для Землі»

ВИХОВАТЕЛЬ.Тепа, а ти знаєш, звідки вони взялися ці камінчики? Ми тобі зараз розповімо.

Діти розповідають у тому, де їх взяли ці камінчики.

Тож у нашої Землі є одяг. Воно складається з камінчиків (показує глобус). Знаєш,Тепа, що це таке?

>ТЁПА. Це, напевно, м'ячик.

Діти пояснюють йому, що це глобус.

ВИХОВАТЕЛЬ. Подивімося глобус. Кожен камінчик – це шматочок гори. Там, з дуже багато каменів, височать гори. Подивіться, скільки Землі гір! Вони названі на глобусітемно-коричневим кольором.

>ТЁПА. Я ніколи було серед стосів. Та які вони, гори? Ви був у горах?

Діти відповідають.

ВИХОВАТЕЛЬ. Подивіться, на глобусі дуже багато блакитного кольору. Це вода, моря, и океани. Нашу Землю називають «блакитна планета». У воді те дуже багато гір, які з каменів. Це дно морів, і океанів. Підводний світ нагадує наш акваріум. Пам'ятаєте, камінчики лежать там як маленькі гори. Хочете те побудувати гору у питній воді?

Діти разом ізТепой підходять до столів. Вихователь наливає воду.

Як ви вважаєте, потонуть камінчики чи ні? Що відбувається, коли камінчики кидаєш в воду? Від яких камінчиків бризок більше – від маленьких чи надання великих?

Діти відповідають.

>Викладивать гору потрібно камінчик на камінчик. Чому камінчики не складаються рівненько? Оскільки вони у воді слизькі і гладкі. Їх такими робить вода. (Пропонує взяти кілька каміння на правицю і вразити їх) Ось і вода рухає каміння, вдаряє їх одне про друга, вони труться вони і стають круглими.

>Тепа каже, що людина швидше всіх складе гору, і потім дивиться, які гори хто має вийшли, хто постарався побудувати високу гору. Всі діти милуються горами.

>ТЁПА. Які камінчики вам подобаються більше, мокрі чи сухі?

Діти діляться враженнями.

3.Физминутка—игра.

4. «Подарунок в мішечок» для друзівТепи.

>Тепа зажурився.

Що ж ти зажурився?

Мені так сподобалися ваші камінчики, що дуже захотілося показати їхня мати своїм друзям. Можете подарувати мені камінчики з вашої колекції? У мене є держава й мішечок для камінчиків, та ось лихо: я - не знаю, що розповісти про камінчиках своїм шанованим друзям. Розкажіть мені про камінчиках побільше і цікавіший.

Діти розповідають про каменях, іменуючи їхні властивості.

Вихователь жартує надТепой і дарує йому камінчик з пластиліну.Тепа «випадково виявляє», що це такі камінчики. (>Сжимает в долоні). Діти кажуть, що вони з пластиліну, і називають відмінності пластиліну і каменю.

>ТЁПА. І зараз над вамиподшучу. (Дістаєкамешки-конфетки). Це теж камінчики. (>Пробует).Их можна їсти.

5. Укладання

>Тепа каже, що він дуже сподобалося грати вже з дітьми і камінчиками (узагальнює все упізнане), але потрібно повертатися до своїх друзів.


Перспективний планування по пізнавальному розвитку у 2 мл. групі

 

Вересень

>Познаю світ. Програмні завдання.

1. Розширювати кругозір дитини з урахуванням найближчого оточення (групи, ділянки).

2. Створювати умови для посильної, діяльності дітей (те що за рослинами групи). Систематично провести з дітьми прогулянки околицями.

3. Викликати в дітей емоційний відгук різні об'єкти і явища природи за безпосередньої спілкуванні із нею. Створити умови для безпосереднього спілкування з об'єктами природи.

Заняття. Спільна діяльність.

Як я зрозумів провів літо. (>Гризик з. 13)

Ознайомлення з групою. (>Гризик з 14-ма)

У саду чи, у городі. ("Залучення доист. ..", з. 32)

Наша група, нашу ділянку. (Гризик з. 15)

Продовжувати знайомитимуть із групою - і ділянкою.

>Загадки-движения (>Гризик з. 17)

"Чудесна скринька" (>Приоб. доист. з. 33)

">Сокровищници дітей" (>Гризик із 16-го)

Колективні і індивідуальні розмови про літо.

Спостереження на прогулянці.

Створення скарбнички "Подарунки осені" (>Гризик з. 11)

Ознайомлення з кімнатними рослинами групи. (>Гризик із 18-ї)

 

Жовтень

Програмні завдання.

1. Розширювати кругозір дитини з урахуванням найближчого оточення (акваріум, рибки).

2. Створювати умови для посильної, діяльності дітей (те що за рибками в акваріумі). Дати елементарні ставлення до рибок і середовищі їхнього проживання; розширити і уточнити деякі подання дітей про середовищі підводного світу.

3. Закріпити уявлення дітей про зовнішніх особливостях риб і середовищі їхнього проживання

Заняття. Спільна діяльність.

Риби. (>Гризик з. 19)

Акваріум. (>Гризик з.2О)

Спільна діяльність із створенню» акваріуму. (>Гризик з. 21)

Хтось в водянику будиночку живе? (>Гризик з. 22)

>Загадки-движения (>Гризик з. 17)

Груповий свято "Повітряні кулі" (>Гризик. з. 22)

Груповий свято ">Семена-крилатки" (>Гризик із 23-ї)

Наші гості (>Гризик з. 24)

Спостереження за природою.

Поповнення скарбнички "Подарунки осені".

Спостереження за кімнатними рослинами.

Прогулянка на околицях (>Гризик з. 24)

 

У листопаді

Програмні завдання.

1. Продовжувати знайомити дітей із співробітниками дитсадка та його працею. Ознайомити з новими предметами, закріпити уявлення дітей про властивості, про цільове призначення і функціях предметів, закріпити видові і родові заняття (узагальнення

2. Закріпити знання дітей про осені з урахуванням найяскравіших вражень.

3. Продовжувати формування в дітей дбайливого, творчого ставлення до світу.

Заняття. Спільна діяльність.

Екскурсія в пральню. (Гризик з. 26)

Предмети можна. (>Гризик з. 27)

Нова іграшка. (>Гризик з. 28)

Подарунки осені (>Гризик з.2В)

>Загадки—движения (>Гризик з. 17)

Груповий свято "Різнобарвні стрічки"

Груповий свято "Шишки"

Наші гості. — Спостереження за природою.

Поповнення скарбнички "Подарунки осені".

Спостереження за рослинами.

Прогулянка на околицях (>Гризик з. 24)

 


Грудень

Програмні завдання.

1. Збагачувати свідомості дітлахів новим змістом, що сприяє нагромадженню уявлень дитини про мир; дати елементарні ставлення до життя птахів взимку. Розширити і уточнити деякі подання дітей про особливості життя птахів.

2. Закріпити уявлення дітей про якостях і властивості різних ялинкових прикрас, їх про цільове призначення і функції.

3. Продовжувати формування в дітей дбайливого, творчого ставлення до світу; викликати в дітей бажання надати птахам посильну допомогу у зимову пору року.

Заняття. Спільна діяльність.

Птахи взимку. (>Гризик з. ЗО)

Виготовлення іграшок. (>Гризик з. 31)

Екскурсія до магазину "Ялинкові іграшки". (>Гризик з. 32)

« Як дізнатися ялина?» (Нік з. 29, 32, 35)

Загадки— руху.

Прогулянки околицями.

Наші гості.

>Подкормка птахів.

Спостереження за природою "Подарунки зими".

Спостереження за рослинами.

Свято ялинки для ляльок. (Нік. з. 38)

 

Січень

Програмні завдання.

1. Збагачувати свідомості дітлахів новим змістом, що сприяє нагромадженню уявлень дитини про мир; розширювати кругозір дітей.Знакомить його з новими приміщеннями дитсадка, з бібліотекою.

2. Закріпити уявлення дітей про якостях і властивості, про цільове призначення і Функції предметів. Закріпити видові і родові поняття (узагальнення).

3.Знакомить дітей (на емоційному рівні) з умовами змісту нового рослини, формувати теплі почуття до зелених друзям. Показати, що сніг в теплі тане і ГЗК стає водою. Виховувати в дітей віком дбайливе ставлення до природі.

Заняття. Спільна діяльність.

Екскурсія в методичний кабінет. (>Гризик з. 34)

Предмети можна (посуд). (>Гризик з. 34)

Наш новий зелений друг. (>Гризик з. 36)

Як сніг стає водою. (Нік з.5О)

>Загадки-движения.

Груповий свято "Легкі сніжинки".

>Прогупки околицями.

Спостереження на прогулянках.

Поповнення матеріалів скарбнички "Подарунки зими".

Спостереження й відхід за рослинами.

Наші гості.

 

Лютий

Програмні завдання.

1. Збагачувати свідомості дітлахів новим змістом, розширювати кругозір дітей.

2. Закріпити уявлення дітей пропредметах-помощниках кухні, показати деякі професійні дії. Закріпити видові і родові поняття (узагальнення).

3. Закріпити знання дітей про зиму. Формування в дітей віком дбайливого, творчого ставлення до світу.

Заняття. Спільна діяльність.

Екскурсія на кухню. (>Гризик з. 37)

Предмети можна (посуд). 2зан. (>Гризик з. 38)

Свята зими. (>Гризик з. 39 )

>Загадки-движения.

Груповий свято ">Фантики— метелики".

Прогулянки околицями.

Спостереження на прогулянках.

Поповнення матеріалів скарбнички "Подарунки зими".

Спостереження й відхід за рослинами.

Наші гості.

>Подкормка птахів.

 


Березень

Програмні завдання.

1. Продовжувати збагачувати свідомості дітлахів новим змістом, розширити кругозір дітей.

2. Закріпити уявлення дітей про якостях і властивості, про цільове призначення і функції предметів, які допомагають садом й у городі. Закріпити видові і родові поняття (узагальнення).

3. Формувати доброзичливе ставлення до інших людей.

Заняття. Спільна діяльність.

Екскурсія в методичний кабінет. (>Гризик із 42-го)

Предмети можна (2). (>Гризик з. 40-41)

>Поздравление співробітниківд/сада. (>Гризик з.4О)

>Загадки-движения.

Розмова промамах, бабусь, сестер.

Груповий свято "Мамін свято".

Прогулянки.

Спостереження. Поповнення матеріалів скарбнички "Подарунки весни".

Наші гості.

>Подкормка птахів.

 

Квітень

Програмні завдання.

1. Збагачувати свідомості дітлахів новим змістом, закріпити уявлення дітей про якостях і властивості, про цільове призначення і функції предметів одягу.

2. Закріпити видові і родові поняття (узагальнення).

3. Продовжувати формувати уважне і дбайливе ставлення до кімнатним рослинам, налаштувати дітей спільну з педагогом діяльність із пересадці кімнатних рослин.

Заняття. Спільна діяльність.

Зеленийд/сад. (>Экскурсия)(Гризик з. 46)

Предмети можна (>2).(Гризик з. 44)

Допомога зеленимдрузьям.(Гризик з. 45)

Пересадка кімнатнихрастений.(Гризик з. 45)

Загадки— руху.

Предмети можна. Екскурсії.

Груповий свято "Паперові кораблики".

Спостереження. Поповнення скарбнички "Весна".

Наші гості. Відхід за кімнатними рослинами.

 

Травень

Програмні завдання.

1. Збагачувати свідомості дітлахів новим змістом. Ознайомити дітей із собакою, кішкою та його дитинчатами. Вчити впізнавати їх у картині, правильно називати, наслідувати їх "промови".

2. Систематизувати знання про травні та у весні загалом.

3. Продовжувати формувати в дітей віком любов, і дбайливе ставлення до природі.

Заняття. Спільна діяльність.

Ознайомлення з кішкою і собакою. (Нік. з. 77)

Подарунки весни. (>Гризик з. 48)

Що подарує літо нам? (>Гризик з. 48)

От на які ми великі. (>Гризик з. 49)

Прогулянки околицями.

Розмова на задану тему "Що подарує літо"

Спостереження на прогулянках. Поповнення

 

Перспективний планування по пізнавальному розвитку середньої групі

 

ВЕРЕСЕНЬ

1. Розширювати кругозір дитини з урахуванням найближчого оточення (квітник, город).

2. Проводити з дітьми цілеспрямовану роботу зупорядочивании поглядів на природі з урахуванням спостережень квіти, закріплювати уявлення про овочах і фруктах, ознайомлення з найпростішими екосистемами, пізнавальними оповіданнями й казками.

Заняття. Спільна діяльність.

«Як я зрозумів провів літо» (розмови) (>Гризик, з. 56).

«У саду чи, у городі» (Залучення, з. 46).

«До нас надходить Айболить» (Миколаєва, з. 13).

«Ліс» (створенняколлажа) (>Гризик, з. 60).

Колективна й індивідуальна розмови про літо.

Оформлення альбому «Як я зрозумів провів літо» (>Гризик,стр.56)

Спостереження квіти (Миколаєва, з. 6-12).

>Рассматривание картин ілюстрацій із зображенням лісу, рослин, тварин.

Фундаментальна обізнаність із колажем «Ліс».

Дидактичні гри на закріплення знань про овочах, фруктах: - «Чудесна мішечок»; - «>Определим на смак»; - «Що пропало».

Пізнавальні казки (1 разів на тиждень).

>Дидактическое завдання: які овочі є вдома (замалювати, що їх готують вдома мами.).

Знайомство дітей із творами Є.Чарушина, розповідь вихователя про художника і письменника (Миколаєва, з. 11).

Читання дітям: Є.Чарушин «>Никита-охотник»

Ігрова вправу «Що?» (>Гризик, з. 61).

 

ЖОВТЕНЬ

1. Формувати в дітей віком дбайливе ставлення до світу. Створювати умови, дозволяють дитині активно виявляти своє ставлення щодо нього.

2. Розширювати колоПредставлений дітей про різноманітної діяльності дорослих та її ролі, значенні й інших людей.

3.Упорядочивать уявлення дітей про природу - показати окремі зв'язку й залежність у екосистемах.

Заняття. Спільна діяльність.

«Акваріум» (>Гризик, з. 67).

«Моя сім'я» (>Гризик, з. 65).

«Ліс» (>Гризик, з. 66).

«Ознайомлення з професією помічника вихователя» (>Гризик, з. 63).

«Які різні в нас рибки?», «Як плавають рибки?» (Миколаєва, з. 27).

Спостереження «Як можна поліпшення умов життя рибок?» (Миколаєва, з. 20) «Як рибки відпочивають?» (Миколаєва, з. 24).

Спостереження: «Яке тіло у рибки?» (Миколаєва, з. 21), «Навіщо рибкам очі?» (Миколаєва, із 23-ї).

Зібрати сімейне фото, оформити виставку (перед заняттям «Моя сім'я»).

>Д/И «>Вершки-корешки» (виготовлення), (Миколаєва,стр.21 і рис.3 вкладиша)

Читання дітям віршів про осені.

Читання оповідання Є.Чарушина «Воробей».

Пізнавальні казки.

>Путаници і загадки (>Гризик, з. 68).

Створення колекції «Тканини» (>Гризик,стр.68).

Зустрічі з інтересних людей (>Гризик, з. 69).

«Наші славні справи» (>Гризик, з. 71).

Розповіді педагога з особистого досвіду (>Гризик, з. 71).

«Запрошуємо у гості до нас» (Витоки, з. 49).

 

ЛИСТОПАД

1. Допомагати дітям упорядкувати накопичені і одержувані інформацію про світі через поняття послідовність.

2. Продовжувати нагромаджувати борги і збагачуватиемоционально-чувственний досвід дітей у процесі безпосереднього сприйняття й взаємодії коїться з іншими людьми, з об'єктами зовнішнього світу.

3. Продовжувати знайомити зі схемою власного тіла.

Заняття. Спільна діяльність.

Ознайомлення з професією кухарі (>Гризик, з. 73)

Ознайомлення з поняттям послідовність (>Гризик, з. 75).

Ознайомлення з основними частинами тіла (>Гризик, з. 75).

«Осінь» (Підсумкове заняття) (>Гризик,

Страница 1 из 2 | Следующая страница

Схожі реферати:

Навігація