Реферати українською » Право, юриспруденция » ЕНВД: Податкове планування


Реферат ЕНВД: Податкове планування

М.А. Щербакова, експерт «УНП»

А чи торговим зал?

При роздрібній торгівлі ЕНВД платиться або з торговою площі, або з торгового місця. Причому сума податку безпосередньо залежить від використовуваного показника. Розберемося, коли який показник треба застосовувати. І що вигідніше: місце або майдан.

Підрахуємо метри

Вмененный дохід платника податків розраховується з фізичних показників, встановлених окремо кожного з видів діяльності. При роздробі це площа залу й торгове місце. І кожному показнику відповідає розмір базової дохідності (п. 2 ст. 346.29 НК РФ). Так, «вартість» одного кв. м торговельній площі становить 1800 рублів. А «ціна» торгового місця - 9 тис. рублів на місяць за «штуку».

Вочевидь, що використовувати показник «торгове місце» вигідніше, якщо площа приміщення, з якого ведуть торгівля, перевищує 5 кв. метрів. І навпаки, при маленькому (до 5 кв. метрів) магазині податок буде набагато меншою, платити його з площі торгового залу.

Та оскільки торгова площу перейменують на магазинах зазвичай перевищує 5 «квадратів», здебільшого вигідніше сплачувати податок саме з «торгового місця». А чи можна площа перетворити на місце?

Продавець у пошуках місця

Платити ЕНВД з торгового місця можна тільки якщо торгівля ведеться через нестационарную мережу або через стаціонарну мережу, але не матимуть торгових залів (п. 3 ст. 346.29 НК РФ). У цьому під стаціонарної торгової мережею НК РФ розуміє відповідно обладнані і призначені для ведення торгівлі будинку (їх останній частині) та будівлі.

Тобто основною ознакою стаціонарної торговельну мережу є призначення будинки ведення торгівлі. Щоправда, у кодексі цей ознака не конкретизується. Тому, з погляду, цілком можна визначати призначення майна виходячи з інвентаризаційних і правовстановлюючих документів будинок (будова). Наприклад, тоді як свідоцтві про державної реєстрації речових чи технічному паспорті зазначено, що нежиле чи складське, другий ознака не виконується. І податок потрібно платитиме з торгового місця.

Що у магазині твоєму

Та якщо, за документами (договору оренди, свідоцтву на право власності, технічному паспорту), приміщення є торговим, то тут для вирішення питання щодо фізичному показнику знадобляться додаткові дані. Річ у тім, що ні всяка торгова точка має торговельну залу (отже, і його площа цього залу). Адже під торговим залом розуміються приміщення і майданчик, використовувані з торгівлі. Причому з визначення не потрапляють підсобні і адміністративно-побутові приміщення, і навіть приміщення прийому, зберігання товарів хороших і підготовки їх на продаж. За умов, що мені не обслуговують відвідувачів (ст. 346.27 НК РФ).

І найголовніше - перелік приміщень, де обслуговують відвідувачів, визначається виходячи з інвентаризаційних і правовстановлюючих документів. Йдеться договорах купівлі-продажу чи оренди (суборенди) нежитлового приміщення або його частини (частин), технічному паспорті нею, планах, схемах, экспликациях, вирішенні на право обслуговування відвідувачів на відкритої майданчику й т. п. (лист МНС Росії від 01.08.03 № 22-2-14/1757-АБ026).

Тобто, якщо ваші документи оформлені отож у приміщенні немає площ, відведених для безпосереднього обслуговування покупців, немає й торговельного залу (лист Мінфіну Росії від 03.03.05 № 03-06-05-04/49). Наприклад, не з'являється торгового залу, якщо товари доставляються додому покупцю і оплачуються і при отриманні. На магазині лише оформляються договори. У разі кажи саме про торговому місці. Тобто місці, де відбувається угода купівлі-продажу.

Можна сплачувати податок з торгового місця та на другий ситуації. Якщо оренду отримана лише деякі з торгового залу без права користування підсобними, складськими і адміністративними приміщеннями. Така позиція судів (постанови федеральних арбітражних судів Западно-Сибирского від 17.11.04 у справі № Ф04-8178/2004 (6257-А46-19), від 03.11.04 у справі № Ф04-7935/2004 (6064-А46-27), від 17.11.04 у справі № Ф04-8171/2004 (6315-А46-26), Уральського від 29.07.04 у справі № Ф09-3023/04-АК, від 17.08.04 у справі № Ф09-3286/04-АК округів).

Зазначимо, що з наступного поняття торгового залу зміниться. Згідно з новою редакції статті 346.27 НК РФ*, на площу торгового залу входитиме частина магазину, павільйону (відкритої майданчики), зайнята устаткуванням, призначеним для викладки, демонстрації товарів, проведення грошових розрахунків й обслуговування покупців. До того ж площі контрольно-касових вузлів і кабін, робочих місць обслуговуючого персоналу, проходів покупцям.

Зміни внесено Федеральним законом від 21.07.05 № 101-ФЗ «Про внесенні змін у глави 26.2 і 26.3 частині другій таки Податкового кодексу Російської Федерації і пояснюються деякі законодавчі акти Російської Федерації про податки і зборах, і навіть про визнання що втратили силу окремих галузей законодавчих актів Російської Федерації».

Список літератури

Для підготовки даної роботи було використані матеріали із російського сайту http://klerk.ru/

Схожі реферати:

Навігація